Žitné vločky Wolfberry BIO 250 g

40079

Nový produkt

Žitné vločky Wolfberry BIO 250 g jsou dobrým zdrojem vlákniny a minerálů. Jsou vyrobeny v BIO kvalitě z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Více informací

13,00 Kč s DPH

-4,00 Kč

17,00 Kč s DPH

Parametry

Země původu Holandsko
Cílová skupina VEGAN, BIO
Produkty bez alergenů Bez vajec, Bez sezamu, Bez mléka, Bez skořápkových plodů, Bez siřičitanů, Bez sóji

Více informací

Žito a potraviny vyrobené z něho se řadí od pradávna k nejdůležitějším složkám lidské stravy. Žitné vločky, stejně jako celá zrna, jsou výborným zdrojem vlákniny, která má schopnost vázat vodu. Díky tomu dokáže zvětšovat objem stolice a tak zrychluje průchod odpadních látek tlustým střevem. Kromě toho také změkčuje natrávené potraviny v žaludku a střevech, takže je skvělým pomocníkem v boji proti zácpě.

Žitné vločky se vyrábí tak, že se žitná zrna navlhčí v páře a následně se lisují. Žitné vločky jsou svým složením podobné pšeničným vločkám, obsahují však více bílkovin a vlákniny.

Žitné vločky obsahují celou řadu vitamínů a stopových prvků. Za zmínku stojí především draslík, kterého 100 g vloček obsahuje 25 % z referenční hodnoty příjmu, nebo fosfor, kterého stejné množství obsahuje více jak 50 % referenční hodnoty příjmu.

Wolfberry žitné vločky jsou vyrobeny ze žita pěstovaného v BIO kvalitě. Výborně se hodí jako zavářka do polévek, jako základní surovina pak pro přípravu žitné kaše. V kombinaci s různými ořechy, semeny, sušeným ovocem, případně i medem z nich uděláte i výborné müsli, které skvěle chutná s bílým jogurtem.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie: 1431 kJ / 342 kcal, Tuky: 1,8 g, z toho nasycené mastné kyseliny: 0,2 g, Sacharidy: 60 g, z toho cukry: 1,1 g, Vláknina: 15 g, Bílkoviny: 10 g, Sůl: 0,01 g

Minerály ve 100g
Vápník: 64 mg; Železo: 3.7 mg; Draslík: 530 mg; Sodík: 40 mg, Fosfor: 373 mg.

Země původu:
Holandsko

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Obsah
250 g